یکشنبه 4 مهر 1400  /  2021 26 Sep   
ساعت :  19:47 GMT  /  تهران -  23:17
مناسبت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها
سالنما
4 مهر 1400
   
  2021 Sep 26
    
   18 صفر 1443
     
    کد پیگیری
    معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی سما در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی و سما سیستان و بلوچستان : مسئولان و معلمان سما کار تربیتی را تکلیف بدانند
    معاون فرهنگی و دانشجویی سازمان سما دغدغه‌های فرهنگی و تربیتی خانواده‌ها را بیشتر از دغدغه‌های آموزشی آنان دانست و گفت: برای پاسخگویی به این دغدغه‌ها تمام مسئولان و معلمان مدارس سما، کار تربیتی را برای خود تکلیف و اولویت بدانند.

     
     
    حجت‌الاسلام سیدوحید معتمدی در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل و ظرفیت‌ها و امکانات مدارس سمای این دانشگاه با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین مدارس سما و تبدیل آموزشکده‌ها به دانشکده‌های فنی و مهارتی اظهار کرد: در این سند به نقش تربیتی مدارس تأکید شده و با اجرای آن مدارس از محیطی آموزشی محض به محیطی تربیتی و پرورشی تبدیل خواهند شد.
    وی یگانگی و یکپارچگی دانشگاه و حوزه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل را یکی از نقاط قوت این حوزه دانست و بیان کرد: در سایر نقاط و مناطق نیز باید دوگانگی مدارس و دانشگاه شکسته شود و مدارس بتوانند از امکانات دانشگاه به شکل مطلوب استفاده کنند.


     
    معاون فرهنگی و دانشجویی سازمان سما دغدغه‌های فرهنگی و تربیتی خانواده‌ها را بیشتر از دغدغه‌های آموزشی آنان دانست و خاطرنشان کرد: برای پاسخگویی به این دغدغه‌ها تمام مسئولان و معلمان مدارس سما، کار تربیتی را برای خود یک تکلیف و اولویت بدانند.
    معتمدی با تأکید بر اینکه آموزش قرآن و برگزاری نماز در مدارس و شرکت در مسابقات طرح قدس می‌تواند در ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان مؤثر باشد، تأکید کرد: حجاب و پوشش در مدارس باید مورد توجه قرار گیرد و برنامه‌هایی برای تشویق و ایجاد انگیزه برای استفاده از چادر و حجاب کامل اجرا شود.    وی عنوان کرد: با تدبیر از تهدید کرونا باید فرصت ساخت و با بردن فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی به فضای مجازی برای خانواده‌ها نیز بسته‌های فرهنگی و برنامه‌های تربیتی فراهم کرد.
    گفتنی است در جریان این سفر، حجت السلام و المسلمین معتمدی و برخی از همکاران ایشان، از مدرسه ی سما این استان نیز بازدید کردند و از نزدیک در جریان توانمندی ها، ظرفیت و مشکلات آنان قرار گرفتند.     
       1399/12/13 11:20


    نام و نام خانوادگی :
    ایمیل :
    * متن کامنت :
     

    خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
    5.8/10 (تعداد آرا 12 نفر )