پنجشنبه 20 مرداد 1401  /  2022 11 Aug   
ساعت :  21:11 GMT  /  تهران -  1:41
معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی سما در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی و سما سیستان و بلوچستان : مسئولان و معلمان سما کار تربیتی را تکلیف بدانند
معاون فرهنگی و دانشجویی سازمان سما دغدغه‌های فرهنگی و تربیتی خانواده‌ها را بیشتر از دغدغه‌های آموزشی آنان دانست و گفت: برای پاسخگویی به این دغدغه‌ها تمام مسئولان و معلمان مدارس سما، کار تربیتی را برای خود تکلیف و اولویت بدانند.

 
 
حجت‌الاسلام سیدوحید معتمدی در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل و ظرفیت‌ها و امکانات مدارس سمای این دانشگاه با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین مدارس سما و تبدیل آموزشکده‌ها به دانشکده‌های فنی و مهارتی اظهار کرد: در این سند به نقش تربیتی مدارس تأکید شده و با اجرای آن مدارس از محیطی آموزشی محض به محیطی تربیتی و پرورشی تبدیل خواهند شد.
وی یگانگی و یکپارچگی دانشگاه و حوزه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل را یکی از نقاط قوت این حوزه دانست و بیان کرد: در سایر نقاط و مناطق نیز باید دوگانگی مدارس و دانشگاه شکسته شود و مدارس بتوانند از امکانات دانشگاه به شکل مطلوب استفاده کنند.


 
معاون فرهنگی و دانشجویی سازمان سما دغدغه‌های فرهنگی و تربیتی خانواده‌ها را بیشتر از دغدغه‌های آموزشی آنان دانست و خاطرنشان کرد: برای پاسخگویی به این دغدغه‌ها تمام مسئولان و معلمان مدارس سما، کار تربیتی را برای خود یک تکلیف و اولویت بدانند.
معتمدی با تأکید بر اینکه آموزش قرآن و برگزاری نماز در مدارس و شرکت در مسابقات طرح قدس می‌تواند در ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان مؤثر باشد، تأکید کرد: حجاب و پوشش در مدارس باید مورد توجه قرار گیرد و برنامه‌هایی برای تشویق و ایجاد انگیزه برای استفاده از چادر و حجاب کامل اجرا شود.وی عنوان کرد: با تدبیر از تهدید کرونا باید فرصت ساخت و با بردن فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی به فضای مجازی برای خانواده‌ها نیز بسته‌های فرهنگی و برنامه‌های تربیتی فراهم کرد.
گفتنی است در جریان این سفر، حجت السلام و المسلمین معتمدی و برخی از همکاران ایشان، از مدرسه ی سما این استان نیز بازدید کردند و از نزدیک در جریان توانمندی ها، ظرفیت و مشکلات آنان قرار گرفتند. 
   1399/12/13 11:20


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.8/10 (تعداد آرا 12 نفر )