چهارشنبه 19 مرداد 1401  /  2022 10 Aug   
ساعت :  19:29 GMT  /  تهران -  23:59
مراسم افتتاحیه طرح ملی فبک آغاز به کار کرد/ حجت السلام و المسلمین معتمدی: اجرای موفق این طرح، الگویی برای سایر مدارس خواهد بود
طرح ملی فبک  با حضور دکتر بطحائی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما به صورت حضوری و مجازی در آموزشکده مهارت و کارآفرینی جنت آباد آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی،حسن مطلع این مراسم کلیپی از مقام معظم رهبری با موضوع فلسفه برای کودکان بود. سپس محمدمهدی رحیمی رئیس موسسه رهش که با همکاری معاونت آموزش های عمومی و مهارتی مسئولیت اجرای این طرح را در مدارس سما برعهده دارند، گفت: شروع ترویج اصول تفکر از کودکی است و این بدان معناست که ساختن تمدن از کودکی آغاز می شود.
وی تاکید کرد برنامه ی فلسفه برای کودکان به دنبال آموزش مهارت تفکر است تا کودکان ما را از انحرافات و خرافات به دور نگه دارد و آینده سازانی متفکر و متعقل برای جامعه تربیت نماید.
رحیمی با اشاره به خبر برگزاری جشنواره فیلسوف کوچک، این جشنواره را با هدف نشان دادن اینکه اندیشمندی مسیر خودش را از کودکی آغاز می کند، معرفی کرد.
حجت السلام و المسلمین معتمدی معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی سخنران بعدی مراسم امروز بود. وی با اشاره به آیات و روایات متعدد در قرآن و سخنان اهل بیت، بر اهمیت تفکر تاکید نمود و گفت: در آیه 8 سوره مبارکه ملک نیز آمده است که جهنمیان می گویند ما اگر اهل تفکر و تعقل بودیم اهل جهنم نمی شدیم.
 

وی از اهمیت آموزش مهارت تفکر در سیستم تعلیم و تربیت سخن به میان آورد و افزود: از سال 85 در مجموعه مدارس سما طرح فبک(آموزش فلسفه برای کودکان) آغاز شده بود و هم اکنون با وقفه ای زمانی، مجددا این طرح به صورت گسترده تر از سر گرفته شده است.
معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی ضمن قدردانی از همه ی متولیان امر از استقبال گسترده معلمان سما از این طرح خبر داد و گفت: در این مرحله از اجرای طرح فبک در حدود 1000 نفر از معلمان سما حضور دارند و قطع به یقین این میزان از مشارکت نویدبخش اتفاقات مبارک در حوزه ی مدارس سما خواهد بود.
وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با اجرای موفق این طرح در مجموعه مدارس سما، بتوان آن را به عنون الگویی به آموزش و پرورش به منظور اجرا در سایر مدارس نیز ارائه کرد.
گفتنی است پیام آیت الله اعرافی مدیرکل حوزه های علمیه سراسر کشور برای این طرح ملی، به صورت تصویری از بخش های مهم افتتاحیه این همایش بود.

 

   1400/9/2 09:36


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )