پنجشنبه 20 مرداد 1401  /  2022 11 Aug   
ساعت :  19:45 GMT  /  تهران -  0:15
اولین جلسه نشست هم اندیشی تاسیس دبیرستان علوم ومعارف اسلامی در بجنورد برگزار شد. معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی: ایجاد مدارس معارف اسلامی در استان های مختلف یکی از اهداف ما است
اولین جلسه نشست هم اندیشی تاسیس دبیرستان علوم و معارف اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین معتمدی معاون فرهنگی، هنری و تربیت بدنی سما و دکتر کبیری راهبر مدارس معارف اسلامی، دکترکاظمی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد و حجت الاسلام و المسلمین  حق بجانب دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان  و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، حجت الاسلام و المسلمین حق بجانب هدف تاسیس مدارس معارف سما در استان را با بیان احادیثی درخصوص تربیت و آموزش فرزندان در اسلام تبیین نمود و گفت: با ایجاد دبیرستان معارف اسلامی در راستای رسیدن به اهداف موفق تر خواهیم بود. از مدیریت آموزش پرورش استان نیز به جهت همکاری در صدور مجوزها وحل مشکلات مدارس سما قدردانی می نمایم.
حجت السلام و المسلمین معتمدی معاونت فرهنگی، هنری وتربیت بدنی سازمان سما نیز در این جلسه از ضرورت راه اندازی اینگونه مدارس سخن گفت و تاکید کرد: ایجاد مدارس معارف اسلامی در استان های مختلف یکی از اهداف ما است وتاسیس مدارس به این معنی نیست که ما استان را تنها گذاشته و حمایت نمی کنیم. این مدارس باید از لحاظ مالی حمایت شوند.


 
وی ادامه داد: این مدارس به لحاظ موقعیت مکانی و فضا باید جای مناسب و مستقلی داشته باشند. تمام پرسنل مدرسه اعم از مدیر و معاون باید نیروی حوزوی باشند و سرفصل های مصوب اجرا شود و در کنار آن دروس تکمیلی کار کنند تا دانش آموزان فارغ التحصیل این مدارس به راحتی در دانشگاه ادامه تحصیل نمایند. میزان شهریه نیز باید مطابق با استانداردهای مصوب آموزش و پرورش باشد.
دکتر کبیری راهبر مدارس معارف عنوان کرد: مقام معظم رهبری( مدظله العالی) نیز نظر مثبت به این مدارس دارند. تفاهم نامه ای برای سرفصل و محتوا وکار گروه های مختلف با مراجع ذی صلاح در حال انجام است. سرفصل ها در هر منطقه باید بومی سازی شود.  
وی با اشاره به ضرورت تربیت نسلی مزین به اخلاق اسلامی ادامه داد: باید کسی را تربیت کنیم که 30 سال آینده، تاثیر گذار باشد.
راهبر مدارس معارف مراحل کار را بدین گونه عنوان کرد: بعد از کسب مجوزهای لازم باید برای جذب دانش آموزان مستعد تلاش نماییم. شروع و ادامه فعالیت این مدارس بدون حمایت همه جانبه امکانپذیر نیست.
علی نیا مدیریت اداره آموزش وپرورش استان ضمن تشکر از مجموعه سما، از گستردگی استان در بخش های مختلف و ایجاد مدارس گفت و اضافه کرد  استقبال اولیا از مدارس معارف اسلامی که در حال حاضر در بخش دولتی فعال می باشد خیلی بالا بود است.آموزش بعد از تربیت است و آموزش نباید تک بعدی باشد.
در این جلسه سایرین نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. 

   1400/10/28 11:29


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )