پنجشنبه 20 مرداد 1401  /  2022 11 Aug   
ساعت :  19:47 GMT  /  تهران -  0:17
ریاست سازمان سما: اصلی ترین کارکرد مدرسه، فعالیت های فرهنگی است
سید محمد بطحائی معاون دانشگاه و رئیس سازمان سما در اولین روز از دوره ی آموزشی طلاب طرح امین بیان داشت: در سه سال اخیر تلاش شده است تا از ظرفیت های حوزه های علمیه، طلاب علاقمند و فهیم و روحانیت معزز در مدارس سما استفاه شود، این اقدام بسیار مبارکی است؛ گرچه به دلیل کرونا و تعطیلی مدارس روند اجرای آن با کندی پیش رفت اما امیدداریم با لطف حضرت حق و تلاش راهبران و متولیان فرهنگی، این طرح با سرعت بیشتر و گام  رو به جلو حرکت کند.


به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش های عمومی و مهارتی،  بطحایی ادامه داد: در شرایط حاکم بر کشور ما، فعالیت های فرهنگی برای نوجوانان و جوانان، اهمیت و ضرورت بسیاری یافته است. این اهمیت و ضرورت در انطباق با ارزش ها و آموزه های فرهنگی و مذهبی ما معنی می شود.  همانگونه که دیگر جوامع نیز با چالش های جدی در حوزه های فرهنگی در انطباق با ارزش ها و باورهای خود، روبرو هستند.
معاون آموزش های عمومی و مهارتی در تبیین ضرورت فعالیت های فرهنگی، یادآور شد: امروزه اصلی ترین کارکرد مدرسه، فعالیت های فرهنگی است و اهمیت کارکردهای آموزشی در مقایسه با کارکردهای فرهنگی و تربیتی کاهش پیدا کرده است .
وی ابراز امیدواری کرد با با جدیت همکارانمان و همت و تلاش متولیان در آینده ی نزدیک این طرح به صورت  فراگیرتری اجرایی شود و سازمان سما در همه ی مدارس خود از برکت وجود طلاب بهره مند گردد.  


ریاست سازمان سما، مدرسه را منظومه ای منظم و هماهنگ از اجزا برشمرد و گفت: مدرسه یک منظومه ی آموزشی است و شما به عنوان جزئی از این منظومه در کنار سایرین مشغول به فعالیت هستید، اگر این اجزا باهم هماهنگ نبوده و تعامل نداشته باشد، به نتیجه نخواهیم رسید. نتیجه ی کار شما برآمده از یک کار گروهی و همدلی گروهی است، از اینرو  کاری که شما به عهده گرفتید در مدرسه کار خطیری است. تلاش شما و حضور شما در مدرسه نجات بخش و جهت دهنده به رویکردهای مدرسه خواهد بود.
در ادامه،بطحائی مدیر مدرسه را به عنوان سکاندار معرفی کرد و گفت: مدیر باید بتواند هوشمندانه فعالیت ها را همسو با یکدیگر کند. همراهی، همکاری و هماهنگی شرط اصلی موفقیت در کار مدرسه است.
 اهمیت آموزه های دینی، اسلامی و تربیتی موضوع دیگری بود که بطحائی در این جلسه به آن اشاره داشت و گفت: نه تنها در جمهوری اسلامی که زیر بنای حاکمیت مان متشکل از آموزه های دینی و اسلامی و تربیتی است دولت های لایک هم به این نتیجه رسیدند که رویکردهای تربیتی و فرهنگی را باید در مدارس خود گسترش دهند.
بطحائی در خاتمه یادآور شد: هرچه شناخت ما از ویژگی های سازمان و محیطی جدیدی که به آن وارد می شویم، بیشتر باشد عملکرد بهتری خواهیم داشت. هدف اصلی برگزاری این دوره آموزشی نیز آشنایی بیشتر شما با محیط مدرسه، و نوجوانان و جوانان و اقتضائاتشان است.
وی همچنین از ضرورت شفافیت جایگاه کاری و اداری طلاب طرح امین در مدارس سخن گفت و با تاکید بر تشکیل کارگروهی برای رفع موانع و دغدغه های اداری طلاب، پیگیری آن را در دستور کار حوزه ی فرهنگی سازمان قرار داد.
گفتنی است دوره آموزشی طلاب طرح امین در روزهای 5 و 6 بهمن ماه در بستر فضای مجازی برگزار می گردد.  کارگاه آموزشی آشنایی با اصول تبلیغ، تعلیم و تربیت، بیان سیاست ها و راهبردهای حوزه فرهنگی و هنری سازمان سما، بررسی تهدیدها و فرصت ها و اثر بخشی های فضای مجازی از جمله موضوعات این دوره آموزشی است.
   1400/11/5 13:44


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )